mIRC Yaş Sınırı Kodu

Aytac

nicktag
Yönetici
Developer
Web sitesi
www.ircalem.net
- Merhabalar. Bilindiği üzere 18 yaş altında kullanıcıların sunucuya özellikle müstehcen kanallara girmesi yasak. Ancak bunun takibini yapmak bazen zorlaşabilmektedir. Bu yüzden küçük bir parça kodla özellikle Ayse14, cemre17 gibi nicklere işlem yapmak için aşağıdaki kod yeterli olacaktır.
- Yine eskiden yazdığım kodlardan biri. En azından benzer bir kodu arayan ya da yapılış mantığını görmek isteyenler için paylaşma ihtiyacı duydum. Eklenmesi gereken noktalar var ancak şimdilik yeterli bir kod.
- Ayrıca bu gibi bir işlem yapılması halinde takibini sağlamak amacıyla @YAS penceresine yansıtılacaktır.
- zline $nick yerine başka bir işlem seçebilirsiniz.
- #Cinsellik kanalı yerine ilgili istediğiniz bir kanal yapabilir veya sunucu snotice girişine göre de kendinizce yapabilirsiniz.

Kod:
on *:join:#cinsellik: {
  if $len($regsubex($nick,/\D+/g,\1) == 2) && $regex($regsubex($nick,/\D+/g,\1),/^(12|13|14|15|16|17)$/i) && !$regex($regsubex($remove($nick,_,-,],[,^,|,`),/\d/g,\1),/(cm|sant[iİı]m|ya[sŞş]|sntm|snt|sntm|cantim)/i) && !$regex($regsubex($remove($nick,_,-,],[,^,|,`),/\D/g,\1),/(1[234567]cm|1[234567]ya[Şş]|1[234567]santim|1[234567]santm|cm1[234567]|santim1[234567])/i) {
zline $nick - 18_Yaş_Giriş_Yasaktır.
 $iif(!$window(@YAS),window -en @YAS)
    echo 2 @YAS $timestamp $nick nicki atıldı. | echo @YAS -
 }
}